Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Wymiana rozjazdów na ul. Powstańców Śląskich w Zabrzu

10.05.2013

Tagi: Tramwaje Śląskie, infrastruktura, remont, Zabrze – Dodał: Jakub Jackiewicz

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu od 9 do 17 maja 2013 r. trwać będzie remont rozjazdów tramwajowych na ul. Powstańców Śląskich przy skrzyżowaniu z ul. Religi w Zabrzu. W dniach 10-12 maja nastąpią zmiany w kursowaniu tramwajów.Wprawdzie MZDiII podał, że zamiast tramwajów linii 3 i 5 ma kursować autobusowa komunikacja zastępcza, jednak ostatecznie zrezygnowano z takiego rozwiązania. KZK GOP przygotował tymczasowe rozkłady jazdy dla linii 3 i 5 zakładające obsługę taborem dwukierunkowym.

Linia 3 kursować będzie w relacji Mikulczyce Pętla - Zabrze Plac Teatralny, a linia 5 w relacji Bytom Plac Sikorskiego - Zabrze Prof. Religi. Obie te linie obsługiwane będą taborem dwukierunkowym - linia 5 wagonami typu Pt z zajezdni Zawodzie, a linia 3 składem 2x111N.


Z uwagi na zmniejszenie częstotliwości kursowania linii 5 uruchomione zostaną także dodatkowe kursy uzupełniające na trasie Bytom Plac Sikorskiego - Biskupice Pętla, oznaczone numerem 30. Pociągi linii 17 zjazdy i wyjazdy wykonają do i z zajezdni Stroszek.

Od pl. Teatralnego i przystanku przy ul. Religi do pl. Wolności pasażerowie będą musieli przejść pieszo. Dalszą podróż do Zaborza będą mogli kontynuować tramwajami linii 4, które w niedzielę 12 maja pojadą wg rozkładu jazdy na soboty.

Zmieniona organizacja ruchu na liniach tramwajowych ma potrwać od piątku 10 maja od godz. 16:00 do nocy z niedzieli na poniedziałek 12/13 maja do godz. 4:00.

Dla samochodów wyznaczono w miejscu robót ruch jednokierunkowy (w stronę pl. Teatralnego), a objazd poprowadzono ul. Religi, Stalmacha, Boboli i Piastowską.

(autor: UM Zabrze)

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!